Tija de scaun telescopică RockShox Reverb Stealth C1 + pârghie STD, Ø-31,6 mm, 351 mm/125 mm
În calitate de plătitor străin de TVA înregistrat, poți face cumpărături fără TVA. Mai multe informații
Tija de scaun telescopica RockShox Reverb Stealth C1 + maneta STD
Familia de tije de șa RockShox Reverb a crescut cu un nou membru numit C1. Este o tija de scaun controlata hidraulic cu ghidare in interiorul cadrului - Stealth. In primul rand , interiorul tijei de scaun a fost complet imbunatatit, intervalul de service recomandat a fost prelungit semnificativ si supapa de aerisire este usor accesibila, fara a fi nevoie de a demonta tija. Lungimea totală a tijei este, de asemenea, mai scurtă, ceea ce îi permite să fie montat în cadre mai mici. La ofertă au fost adăugate și noi lifturi de tijă de șa de 175 mm și 200 mm. Tija de scaun este controlata de o maneta STD de la ghidon bazata pe un cablu lung de 2.000 mm, care poate fi scurtat la lungimea dorita datorita kit-ului si fluidului inclus.|
Control hidraulic cu rutare internă
|
|
Interval de service mai lung și ventil de aerisire ușor accesibil.
|
|
Lungimea totală mai mică a tijei de șa este potrivită și pentru cadrele mai mici
|
| Culoare | negru |
| Diametru | 31.6 mm |
| Cursă tijă telescopică | 125 mm |
| Control/Comandă | rutare internă a cablului |
| Conținutul pachetului | tijă de șa, manetă, conductă lungă de 2 000 mm, kit de aerisire, lichid |
| Lock | două șuruburi |
| Offset | 0 mm |
| Control | Pârghie STD (dreapta sus/stânga jos). |
| Lungime totală | 351 mm |
| ID produs | 90586 |
Variante RockShox Reverb Stealth C1 teleskopická sedlovka + STD páčka, Ø-31.6 mm, 409 mm/150 mm
Pri montazi je potrebna navsteva servisu alebo s montaz vratane skratenia hadicky a ovzdusnenia zvladne takmer kazdy? Je v systeme prosim kvapalina (olej/dot/?) odolna voci mrazu (zvazujem vozenie aj v zime)?
Dobry den,
prirovnal by som to manipulacii s hydraulickymi brzdami - proces sa da urcite zvladnut aj v domacich podmienkach, samozrejme zvolit servis je vzdy istotou, budeme radi ak sa prip. obratite aj priamo na nase sluzby - https://www.mtbiker.sk/shop/informacie/servis.html.
Pre lepsiu predstavu o procese instalacie/skratenia hadicky pripajam instalacne video - https://youtu.be/4hi_gEMg7BQ?si=qKMErzDoZXpOoU3A.
Chod sedlovky v mraze je mierne pomalsi, kvapalina (Reverb Fluid olej) zhustne, ale sedlovka je stale pouzitelna.
Variante RockShox Reverb Stealth C1 teleskopická sedlovka + STD páčka, Ø-31.6 mm, 351 mm/125 mm
Poprosím aký je rozdiel medzi touto sedlovkou a sedlovkou Rock Shox Reverb Stealth C1 125 mm / 31,6 mm, ktorú máte na sklade a je od tejto drahšia ?
Dobrý deň,
Táto verzia je so staršou páčkou, drahšia s novou 1x.
Variante RockShox Reverb Stealth C1 teleskopická sedlovka + STD páčka, Ø-31.6 mm, 351 mm/125 mm
Jaká je prosím váha této sedlovky?
Dobrý deň,
Aj s diaľkovým je to cca 600g
Răspunsuri la întrebări despre livrare, plată, siguranță, retururi, garanții și altele.

Variante RockShox Reverb Stealth C1 teleskopická sedlovka + STD páčka, Ø-31.6 mm, 409 mm/150 mm
satisfactie maxima. asamblarea a fost la CTM Skout, unde, din cauza lungimii mele înalte ale piciorului, există o mică problemă cu lungimea tijei de șa, dar aceasta a rezolvat-o peste așteptări... Cu siguranță voi schimba mânerul pentru o mai mare. soluție ergonomică în timp, dar în rest satisfacție maximă, asamblarea și aerisirea sunt în regulă, două mâini sănătoase și un cap sunt suficiente: D
Tradus automatVariante RockShox Reverb Stealth C1 teleskopická sedlovka + STD páčka, Ø-31.6 mm, 351 mm/125 mm
Pana acum merge
Tradus automat